• Skončili sme na 2.mieste vo futsale na MO Galanta

• Naši žiaci sa predstavili dňa 30.3.2023 na MO vo futsale stredných škôl. Systém súťaže bol nasledovný: Miesto konania vyraďovacích zápasov sa konal u nás na SOŠ technickej v Galante a súboj o medaily bol v Športovej hale Galanta. Naši žiaci postúpili zo skupiny z 1. miesta. Vo finále si zmerali sily so žiakmi s Obchodnej akadémie. Víťazom gratulujeme a ďakujeme našim chlapcom za krásne druhé miesto.

• Naši žiaci na Ekoolympiáde

• Veľmi si vážime našich žiakov, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie a zapojili sa 23.3. a 24.3.2023 do riešenia úloh Ekoolympiády.

• Stredná zdravotnícka škola z DS u nás na prednáške

• Dňa 24.3.2023 sa na našej škole uskutočnila prednáška ohľadne vírusu HPV. Prednášku k nám prišli zrealizovať kolegovia zo SZŠ z Dunajskej Stredy. Prednášky sa zúčastnili postupne žiaci jednotlivých tried. Ďakujeme za obohacujúce poznatky aj z oblasti medicíny u nás na technickej škole.

• Odborné prednášky pre dopravákov

• Dňa 23.3.2023 sa uskutočnili na našej škole odborné prednášky z oblasti dopravy. Prednášky boli určené pre žiakov nadstavbového štúdia v odbore dopravná prevádzka. Prvá prednáška bola zameraná na  príčiny dopravných nehôd, ktorú nám odprezentoval súdny znalec z oblasti dopravy p.Jurina. Druhá prednáška bola zameraná na vozidlá a motory, ktorej súčasťou bolo aj predstavenie Strojníckej fakulty na Žilinskej univerzite v Žiline.

• Silový päťboj na našej škole

• Dňa 23.3.2023 sa na škole uskutočnilo školské kolo silového päťboja. Chlapcom ďakujeme za predvedené výkony. Víťazom sa stal Filip Šimčík, gratulujeme!

• Boli sme na DOD SPU v Nitre

• Žiaci našej školy sa zúčastnili Dňa otvorených dverí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Žiaci sa oboznámili s prostredím školy, odbormi ponúkanými na škole a s jednotlivými pracoviskami, ktorými disponuje univerzita. Žiaci pod vedením pedagogických zamestnancov p. Herczogom a p. Kostolánim boli nadšení a rozšírilo im možnosti výberu po skončení strednej školy.

• Marec - mesiac knihy

•     Kniha, najlepší priateľ človeka ukrývajú vzácne dary, múdrosť, vznešenosť, šľachetnosť... rozvíjajú predstavivosť, obrazotvornosť, fantáziu, imagináciu, učia a vychovávajú zábavnou formou, rozširujú a obohacujú slovnú zásobu, zlepšujú vyjadrovacie schopnosti... To sú KNIHY.
                   Zorganizovali sme cyklus prednášok o knihách, ako a kedy vzniklo písmo, na čo písali v staroveku, čo je kniha, ako a kedy vznikli prvé knihy, čo je kníhtlač, kto bol Johann Gutenberg , aké typy a druhy kníh poznáme, aké knihy čítame najčastejšie, ktorá je najväčšia kniha na svete, ktorá je najmenšia kniha, ktorá je najdrahšia kniha, čo je živá kniha, kde sa nachádzali a nachádzajú najslávnejšie a najznámejšie knižnice, ktoré je najväčšie knihkupectvo, ako píšeme čitateľské denníky a podobne.
                     Prednášky boli oživené ukážkami, prezentáciami a zábavnými literárnymi aktivitami.

• Participatívny rozpočet TTSK - tvorba nápadov

• Dňa 17.2.2023 sa na našej škole začal 2. ročník Participatívneho rozpočtu TTSK. Navrhované projekty v rámci školy vyhodnotíme a najlepšie pošleme na ďalšie spracovanie do vyššieho kola. Ďakujeme žiakom za nápady pre zlepšenie prostredia školy.

• Ženijný prápor zo Serede na prednáške

• Vojaci z OSSR sa zúčastnili na našej škole prednášky zo Ženijného práporu zo Serede dňa 1.3.2023. Cieľom prednášky bolo priblížiť život a prácu vojakov všeobecne a v mierových misiách. Prednáška bola zameraná z odborného hľadiska na stavanie mostov, odmínovanie v teréne a všeobecne pomoci obyvateľstva zasiahnutých krajín pri živelných pohromách.

• Máme víťaza oblastného kola súťaže Autoopravár Junior 2023

• Ďalší veľký úspech pre našu školu. Máme víťaza oblastného kola súťaže Autoopravár Junior 2003. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Žiak 3.A. triedy, Patrik Setinský sa dnes v Bratislave umiestnil na 1. mieste a vybojoval si tak účasť na celoslovenskom finále v Mladej Boleslavy. K úspechu zo srdca gratulujeme!!!