2% dane

Predpísané tlačivo nájdete tu:    Tlačivo k dvom percentám 2017.doc

Vážení rodičia a priatelia školy.

• Chceme, aby naše deti mali dobrých učiteľov, ale na svoju prácu musia mať učitelia mali čo najlepšie podmienky. Veríme, že len týmto spôsobom dosiahneme zlepšenie pre nás všetkých, najmä pre naše deti.
  • My máme odhodlanie a záleží nám na Vašich deťoch ,preto sme založili občianske združenie.

ZDRUŽENIE MLADÝ OPRAVÁR

• Združenie sa podieľa na:
  • 1.vzdelávaní žiakov zabezpečovaním materiálnych  podmienok na inovatívne a moderné vyučovanie
  • 2.podpore aktivít žiakov v rámci ich profesionálnej prípravy na výkon povolania
  • 3.podpore žiackych  aktivít v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu
  • 4.ďalšom vzdelávaní pedagogických pracovníkov
  • 5.podporuje organizovanie dlhodobých a krátkodobých vzdelávacích programov pre žiakov, pedagogických pracovníkov aj ostatných školských pracovníkov.

• Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii.Tento dar Vás nič nestojí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
  5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 3 7 9 9 1 0 6 0
  6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 3 7 9 9 1 0 6 0
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2019) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
    Identifikačné číslo (IČO/SID): 3 7 9 9 1 0 6 0
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.