Navigácia

 • Práve pripravujeme

  Práve pripravujeme

  Harmonogram pre diaľkových žiakov nájdeš TU

  21.12.2018 Cvičenie na ochranu zdravia 

  Náš Facebook nájdeš TU 

 • Cvičenie na ochranu zdravia 21.12.2018

  Dňa 21.12.2018 si nacvičíme poplach v rámci areálu našej školy, za účasti Hasičského a záchranného zboru Galanta. Bližšie informácie Vám priblížíme v deň vypuknutia. 

 • VIANOČNÝ FUTSALOVÝ TURNAJ SOŠ TECHNICKÁ GALANTA XII.ROČNÍK

  VIANOČNÝ FUTSALOVÝ TURNAJ SOŠ TECHNICKÁ GALANTA XII.ROČNÍK

  Termín:   19.12.2018 streda

  Miesto:  Telocvičňa SOŠ Technická Galanta

  Prezentácia: 7.30-8.00 hod.

  Pravidlá: Mužstvo tvoria 4+1 hráči a 5 náhradníkov. Súťaží sa podľa platných futsalových  pravidiel. Hrať sa bude 1x 15 min. vo dvoch skupinách po štyroch. X 10 min. Finále a zápas o bronz sa bude hrať 2 X 10 min. Finále hrajú víťazi skupín a o 3. miesto hrajú druhí zo skupiny. Pri zhode bodov rozhoduje vzájomný zápas, skóre , vyšší počet strelených gólov, penalty.

  Priniesť: Športové oblečenie, halovú obuv.

  Ceny: Víťaz dostane diplom, medailu a krumplu za 4.miesto

  Ocenený bude aj najlepší brankár a strelec turnaja  

  Organizátor turnaja je Mgr. Lukáš Kordoš 

 • Návšteva vlastivedného múzea v Galante

  Naši žiaci navštívili v rámci výuky Slovenského jazyka a Dejepisu - Vlastivedné múzeum. Atmosféru prinášame v albume č.267 TU.

 • 12.12.2018 VIEDEŇ

  Foto nájdeš v albume č.266 TU

 • Stužková – nezabudnuteľné chvíle pre každú generáciu

  Stužková – nezabudnuteľné chvíle pre každú generáciu

  Tak a máme tu stužkovú v podaní triedy IV.ST, vedenou triednou učiteľkou pani Ing. Zitou Bedecsovou. Chlapci,pamätajte ,že každá stužková má svoju históriu,na ktorú po rokoch každý spomína už len s úsmevom. Miesto poznáte  aj čas,tak nám už len zostáva zaželať Vám príjemnú zabavu.  

 • Burza stredných škôl pre 8.a 9.ročníkov

  Dňa 6.12.2018 sa konala Burza na ZŠ v Sládkovičove,kam nás srdečne pozvali. Museli sme sa poriadne obracať, pre záujem študentov ale aj rodičov.  

 • Tvorivé dielne

  Už po niekoľkýkrát sme privítali v dielňach na odbornom výcviku Základnú školu M.R.Štefánika z Galanty a jej šikovných ôsmakov v rámci "Tvorivých dielní". Foto nájdeš v albume c.264 TU

 • Kam na strednú? Žiaci základných škôl si mohli spraviť prehľad

  Foto v albume c.265 nájdeš TU. Aj dnes 5.12.2018 sme boli prezentovať našu školu v Mestskej športovej hale v Trnave,kde VUC TT organizovalo podujatie, Kam na strednú. Prezentovalo sa tu 40 škôl z Trnavského samosprávneho kraja a medzi nimi sme sa nestratili,skôr naopak. Našu školu poctil návštevou aj trnavský župan Jozef ViskupičAko dôkaz prinášame foto z akcie.Posúďte sami oprávnenosť tvrdenia.

 • Exkurzia žiakov na MtF STU v Trnave pre 1.MTs

  Žiaci I.MTS sa zúčastnia dňa 5.12.2018 v stredu exkurzie,ktorá je súčasťou vyučovania predmetu ELEKTOTECHNIKA-praktické cvičenia. Zbezpečujú:Mgr.Bánosová a Ing.Slahučka.

 • Súťaž „Ovládame cudzí jazyk‟

  Súťaž „Ovládame cudzí jazyk‟

  Výsledky a foto nájdeš TU

  Súťaž sa uskutočnila dňa 04.12.2018 na našej škole. Stáva sa už tradíciou, že vždy v predvianočnom čase žiaci zo všetkých ročníkov preukážu svoje schopnosti, zabavia sa a využijú svoju súťaživosť aj v oblasti používania nemeckého i anglického jazyka.Súťažiaci museli neraz pri ich plnení siahnuť hlboko do svojich vedomostí a prejaviť zmysel pre fair play a spoluprácu v družstve. Súťaž bola vyhodnotená po každom kole. Súťažiaci boli odmenení sladkými cenami. Hlavnú cenu – zájazd do Viedne na vianočné trhy získali víťazi.

 • TECHNICKÁ OLYMPIÁDA 9. ročník

  TECHNICKÁ OLYMPIÁDA 9. ročník

  Dňa 29.11.2018 sa u nás uskutočnilo Okresné kolo pre školský rok 2018/2019.Foto nájdeš v albume č.261 TU

 • Svet reklamy, svet médií a história filmu...

  O tomto všetkom bola komentovaná projekcia, ktorú mali možnosť vzhliadnuť v kine Galanta  naši študenti. Projekcia s názvom "Svet médií", ukázala prelomové filmy, ktoré ovplyvnili súčasných režisérov a umožnili tak vznik filmov ako "Piaty Element", "Matrix", "Minority report" ai.

  Dozvedeli sme sa niečo o technike zvanej "filmová os". Snáď tieto vedomosti naši žiaci využijú pri natáčaní filmov v rámci informatiky v štýle Stop Motion. Vedeli ste, že v prvom celovečernom animovanom filme "Snehulienka a sedem trpaslíkov" sa jedna minúta filmu kresila pol roka? Dozvedeli sme sa, kto točí najlepšie horory na svete. Nie sú to Američania ale Nemci, Francúzi a Španieli. Videli sme, aké videá majú svetový úspech na poli reklamy a prečo sa využívajú virálne videá ako silný nástroj marketingu. Dvojhodinová projekcia jednoducho zaujala. Efektívne a účinne zasuplovala hneď niekoľko predmetov ako komunikácia, umenie a kultúra, história. Ďakujeme

 • Olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku u nás

  Dňa 20.11.2018 sa v škole    uskutočnila olympiáda v anglickom a nemeckom jazyku. Výsledky sú nasledovné:

  AJ: 1. miesto Belko Nicolas IV. ST 2. miesto Srnka Dušan I.A 3. miesto Dadák Patrik I.A,

  NJ: 1. miesto Vrbík Šimok II.A 2. miesto Domonkoš Ladislav II.A 3. miesto Horváth Adrian I.MTS.

  Víťazom srdečne blahoželáme a česť porazeným!

 • Študentská formula okolo Slovenska 2018

  Foto nájdeš v albume TU

  Naši žiaci pod názvom SPARTA-Logan získali krásne 2. miesto v silnej konkurencii škôl. Súťažilo sa v troch disciplínach a to v rýchlosti reakcií,logike myslenia a slalome s formulkou(autíčkom). Obdržali sme krásne ceny v podobe napr.usb kľúča,pitnej flaše a iné. 

  Súťažiaci: Mucska,Štefunko,Kudácsek,Goleňa,tréner: Horváth 

  V mene pána dekana  prof. Šooša zo Strojníckej fakulty STU Bratislava, sme dostali pozvanie na akciu Študentská formula okolo Slovenska 2018, ktorá sa bude konať dňa: 16. 11. 2018 v Trnave.

  Na  Strednej  priemyselnej  škole dopravnej, Študentská 23, Trnava.

  Všetko bližšie nájdeš v letáčiku TU.    

 • Zrodila sa hviezda - predstavenie v kine

  19.11.2018 si filmovým predstavením  pripomenieme Medzinárodný deň študentstva v kine. 

  17.november je Dňom boja za slobodu a demokraciu, no netreba zabudnúť, že je predovšetkým Medzinárodným dňom študentstva. Deň je oslavou študentov, ktorí sú považovaní za predpoklad rozvoja spoločnosti. V tento deň si pripomíname udalosti z roku 1939, kedy študenti vyšli do ulíc Prahy, aby protestovali proti nacistickej okupácii. Bola to reakcia na zastrelenie študenta medicíny Jana Opletala. Výsledkom akcie bolo deväť popravených vodcov, zavreté všetky vysoké školy a viac ako 1200 študentov bolo deportovaných do koncentračných táborov. V roku 1989 študenti vyšli opäť do ulíc a demonštrovali proti socializmu. Tento krát boli úspešní.

 • Zenit v elektronike 2018

  Zenit v elektronike 2018

  Dňa 13.11.2018 sa u nás uskutočnilo školské kolo súťaže ZENIT v elektronike. Súťažného kola sa  zúčastnili žiaci triedy II.MT z odboru Mechanik-mechatronik. O výsledkoch vás budeme informovať. 

 • Krajské kolo Zenit v strojárstve 19.11.2018

  Krajské kolo Zenit v strojárstve 19.11.2018

  V našej škole  príprava študentov pre život nespočíva len vo vyučovacej činnosti, ale aj v zapájaní sa do rôznych mimoškolských súťaží a aktivít.  Prezentácia na súťažiach má zmysel pre zviditeľnenie práce školy, ale dáva hlavne možnosť študentom  prezentovať svoje vedomosti a zručnosti. Po úspešnom školskom kole, privítame študentov v súťaži krajského kola ZENIT v strojárstve 2018 a to dňa 19.11.2018

 • Vybrali sme sa po stopách rodiny Esterházy

  Všetko nájdeš v albume č.259 TU

  Aj v roku 2018 plánuje mesto Galanta v spolupráci s rakúskou spoločnosťou Esterházy Betriebe GmbH a spoločnosťou SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o. spustiť sériu zájazdov "Po stopách rodiny Esterházy".Naša škola plánuje zájazd za poznaním 8.11.2018

 • Prihláste sa u pána Ing. Bórika-hlavného majstra odborného výcviku

strana:

Fotogaléria

Otázky na vedenie školy

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme. Ďakujeme,vedenie školy.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné