• Deň otvorených dverí 25.10. a 26.10.2023

• DOD 25.10. a 26.10.2023

Každoročne otvárame dvere našej školy všetkým žiakom končiacich ročníkov základných škôl, ich rodičom, ale aj pre širokú verejnosť. Počas týchto dní naši pedagógovia a žiaci sprevádzali záujemcov o štúdium v rámci jednotlivých odborných učební a dielní, kde im vysvetľovali ako v budúcnosti využijú teoretické vedomosti a praktické zručnosti získané štúdiom na našej škole vo zvolenom učebnom alebo študijnom odbore. Takisto bol návštevníkom predstavený nový študijný 4-ročný odbor otváraný v budúcom školskom roku AGROMECHATRONIK.

• Kam na strednú - Dunajská Streda

• Naši dvaja pedagógovia aj so žiakmi sa zúčastnili výstavy stredných škôl v Dunajskej Strede dňa 19.10.2023 , kde prezentovali našu školu. V rámci podujatia sme priblížili žiakom možnosti štúdia na našej škole a žiaci predviedli ukážky základov programovania. Ďakujeme žiakom za prezentáciu našej školy.

• Výstava - ŠTUDUJ DOPRAVU

• Naša škola v rámci projektu ŠTUDUJ DOPRAVU sa zúčastnila dňa 12.10.2023 výstavy stredných škôl vybraných ministerstvom Rezortu dopravy a výstavby na SPŠ Dopravnej v Trnave. Našim cieľom bolo priblížiť žiakom základných škôl a ich rodičom možnosti stredoškolského odborného vzdelávania v oblasti dopravy, predstaviť prepojenie študijných a učebných odborov s vysokoškolským štúdiom, s povolaniami v doprave a poukázať na možnosti uplatnenia absolventov v praxi v oblasti dopravy.

• Jazykový WocaBee šampionát 2023

• Žiaci 2.A triedy sa zúčastnili súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2023. V novej učebni informatiky si najprv precvičovali nové slovíčka z našej učebnice pomocou aplikácie WocaBee a následne sa testovali zo zapamätaných slovíčok.

• Kam na strednú - Trnava

• Naši dvaja pedagógovia aj so žiakmi sa zúčastnili výstavy stredných škôl v Trnave, kde prezentovali našu školu. V rámci podujatia sme priblížili žiakom možnosti štúdia na našej škole a žiaci predviedli ukážky základov programovania. Ďakujeme žiakom za prezentáciu našej školy.

• Vzdelávací program na škole: Zneužívanie moci

• Pre našich žiakov sa uskutočnil zaujímavý kultúrno-vzdelávací program na tému zneužívania moci s názvom: Profil zbabelého agresora. Program bol zaujímavý aj preto, lebo žiakov vťahoval do rôznych situácií, na ktoré mali reagovať. Mnohé myšlienky sa hlboko vryli do pamäti našich žiakov. Program bol popretkávaný s kvalitnou živou hudbou od známych interpretov, ktorá vystihovala myšlienky tohto podujatia.

• Naši pedagógovia sa školili v oblasti elektromobility

• Veľká vďaka patrí Trnavskému samosprávnemu kraju za zorganizovanie školenia na tému elektromobilita v spoločnosti KIA. Súčasťou školenia bola praktická ukážka, a to montáž a demontáž častí motora spaľovacieho a elektromotora. Súčasťou školeni bola na záver exkurzia závodu. Okrem našich 3 zamestnancov sa ho zúčastnila  tridsiatka zamestnancov viacerých stredných škôl.

• Prednáška o finančnej gramotnosti

• Dňa 5.10.2023 sa uskutočnila na našej škole prednáška s certifikovanými lektormi spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko a.s. Cieľom prednášky bolo rozšíriť finančnú gramotnosť žiakov pomocou spoločenskej hry FINANČNÁ SLOBODA, ktorá je zameraná na finančné vzdelávanie účastníkov hry.

• Autosalón Nitra

• Dňa 29.9.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili výstavy, ktorá ponúkla prehliadku osobných, úžitkových a nákladných automobilov, autopríslušenstva, servisnej i garážovej techniky.Žiaci mohli obdivovať vozidlá rôznych značiek a zúčastniť sa súťaží a atrakcií.

• Súťaž v orbe v Znojme

• V stredu 4.10.2023 sa dvaja žiaci našej školy zúčastnili 19. ročníka súťaže v orbe, ktorý organizovala Strední odborná škola Znojmo, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje, predsedu predstavenstva Agrární komory Znojmo a starostky mesta Znojmo. Naši žiaci sa vo veľkej konkurencii nestratili a úspešne reprezentovali našu školu. Počas celej súťaže prebiehal sprievodný program zameraný na moderné poľnohospodárske techniky. Chlapcom: Sebastiánovi Petríkovi a Tiborovi Sichtovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Exkurzia

• Naši žiaci, tretiaci - mechanici-mechatronici, absolvovali 4.10.2023 exkurziu v Galante do podniku, ktorý sa zaoberá kovoobrábaním, frézovaním kovov, laserovým popisovaním a pieskovaním.

• Zmodernizovaná učebňa informatiky s micro:bitmi

• Zákupené materiálno-technické vybavenie, ktoré zahŕňa stoly a stoličky pre žiakov, vyučujúcich, počítačové zostavy a v rámci projektu získané sady microbitov zefektívnia vyučovací proces na hodinách informatiky. Nová učebňa sa využije pre potreby žiakov učebných a študijných odborov.