Navigácia

Navigácia

 • Futbalový turnaj galantských škôl sme vyhrali

  Dňa 12.12. sa konal na našej škole futbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili stredné školy z Galanty, čo zvyšovalo motiváciu a súperivosť tohto turnaja. Bojovalo sa fair - play a v duchu hesla Športom ku zdraviu a s radosťou. Ďakujeme účastníkom za pekný a plnohodnotný športový zážitok. 

 • Výlet do Viedne má svojich víťazov!!!

  Na škole sa dňa 28.11.2019 konala súťaž v cudzích jazykoch. Veľkou motiváciou okrem chuti zúčastniť sa a zasúťažiť si bol aj výlet do Viedne. Žiaci boli rozdelení do družstiev naprieč ročnikmi. Každé družstvo bolo odlíšené farebné. Súťaž prebiehala v 5 disciplínach. Víťazom gratulujeme a prajeme pekný výlet do Viedne. 

   

 • Naša účasť na Zenit 2019 v ELEKTROTECHNIKE

  29.11.2019 sa aj naša škola zapojila do krajského kola súťaže Zenit v elektrotechnike v Trnave. Školu úspešne reprezentoval žiak I.MT Martin Kováč.

 • Zapojili sme sa do súťaže "PODPOR SVOJ ODBOR"

  „Natočiť inšpiratívne video o svojom študijnom odbore,

  zaujať ním mladších kamarátov na základných školách

  a vyhrať zaujímavé ceny“.

   

  Aj o tom je nová súťažno-vzdelávacia aktivita, ktorú prináša Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pre študentov stredných odborných škôl, na ktorých sa vyučujú poľnohospodárske a potravinárske odbory.

  Žiaci našej školy natočili krátke video o svojom študijnom odbore Agromechanizátor.

  Ich cieľom bolo pútavým spôsobom predstaviť svoj študijný odbor a zároveň inšpirovať ôsmakov a deviatakov v základných školách.

  Videonahrávky študijných odborov si totiž môžu žiaci základných škôl pozrieť na YouTube kanáli - PODPOR ODBOR. Práve ôsmaci a deviataci budú videá hodnotiť a rozhodnú o tých naj.

 • Technická olympiáda opäť na našej škole

  Dňa 28.11.2019 sa na Strednej odbornej škole technickej v Galante stretlo 41 žiakov z 10 základných škôl, aby si zmerali sily v technickej zručnosti. Preukázali nielen dobré teoretické vedomosti, ale aj zručnosť pri zhotovovaní výrobku podľa technického výkresu.

  Teší nás záujem žiakov základných škôl o techniku a veríme, že sa ich manuálna zručnosť prejaví aj pri výbere strednej školy, kde budú môcť svoj záujem o techniku ďalej rozvíjať.

 • Spolupráca s vysokou školou v Trnave - podpísali sme Memorandum o spolupráci

  Slovenská technická univerzita MTF v Trnave a SOŠ technická v Galante podpísali Memorandum o spolupráci v rámci odborného vzdelávania v oblastiach so zameraním na elektrotechnické predmety, prieskum a identifikáciu vzdelávacích potrieb vo vzťahu k študijnému zameraniu, podporu a propagáciu vzdelávacích programov. Veríme, že naši žiaci majú o ďalšiu motiváciu navyše ako dosiahnuť svoje vytúžené ciele po absolvovaní strednej školy.

   

 • Futsal

  Termín: 12. decembra 2019
  Miesto: Telocvičňa SOŠ Technická Galanta
  Prezentácia: 8.30 – 9,00 hod.
  Mužstvo: Hrá sa 4 + 1 hráčov a 5 náhradníkov. Hráči musia byť žiakmi školy denného štúdia.
  Súpiska : Priniesť so sebou potvrdenú riaditeľom školy
  Pravidlá: Súťaží sa podľa platných pravidiel futsalu. Prípadné zmeny povieme na nástupe. Hrať
  sa bude 2x 15 min. Pri zhode bodov rozhoduje skóre, vzájomný zápas, vyšší počet strelených
  gólov, pokutové kopy.
  Priniesť: Športové oblečenie, jednu sadu dresov, halovú obuv(podrážka zo surovej gumy).
  Ceny: Víťaz dostane putovný pohár(na jeden rok), sošku a diplom, druhá a tretia škola dostane
  sošku a diplom.

  Organizátor súťaže: Mgr. Lukáš Kordoš

 • V I E D E Ň

  Exkurzia pre žiakov našej školy
  Kedy? 12. decembra 2019 – štvrtok, Odchod? 7,45 – SOŠTech Galanta
  Návrat ? medzi 20,00 - 21,00, závisí od dopravnej situácie
  Program: Technické múzeum – prehliadka, Vianočné trhy pred Viedenskou
  radnicou, prechádzka historickou Viedňou
  16,30 - 17,30 – cestovanie do Bratislavy, 17,30 – 19,00 - AVION, nákupné
  cent.
  19,00 –20,00 cestovanie do Galanty
  Cena exkurzie: 13€, víťazi jazykovej súťaže zadarmo

  Prihlásiť sa môžete u triednych učiteľov a Mgr. Bánosovej

 • 21.ročník KK súťaže Zenit v strojárstve

  27.11.2019 privítala naša škola žiakov zo siedmych odborných škôl na krajskom kole súťaže ZENIT v strojárstve. Našu školu reprezentovali traja žiaci a to v kategórii "C" - CNC programovanie Marco Ostrožanský a v kategórii "R" ručné opracovanie Samuel Czehovský a Dávid Néma. Marco a Samuel sa umiestnili na krásnom treťom mieste a Dávid sa tiež nenechal zahanbiť. Chlapci, ďakujeme Vám za úspešnú reprezentáciu školy a v ďalšom štúdiu Vám prajeme veľa úspechov.

  Do galérie KK Zenit v strojárstve boli pridané fotografie.

 • Rodičovské združenie 28.11.2019!!!

  Vážení rodičia, pozývame Vás na prvé rodičovské združenie v školskom roku 2019/2020, ktoré sa pre všetky triedy uskutoční dňa 28.11.2019 (štvrtok). 

  Program združenia:

  15.00 Stretnutie všetkých rodičov so zástupcom riaditeľa školy (jedáleň školy) 

  15.30  Zasadnutie rodičov v jednotlivých triedach

  Po triednych rodičovských združeniach sú možné informačné stretnutia s vyučujúcimi. 

 • Kindlotéka je už kompletná

  Pohoda a "klídek" v školskej kindlotéke počas prestávok aj vďaka novým sedacím vakom. Ďakujeme Amazon

 • "Kam na strednú" v Trnave

  Dnes sa naša škola zúčastnila podujatia organizovaného VÚC TTSK Kam na strednú . V rámci programu sa naši žiaci zapojili do workshopu - aktivita pre žiakov ZŚ, ktorá pozostávala z dvoch úloh pripravených našou školou. Žiaci ZŠ si v jednej z úloh mohli vyrobiť stožiar veternej elektrárne, v druhej úlohe si mohli vyskúšať pomocou mobilnej aplikácie ovládať časť zvieraťa - sloní chobot. Za veľký úspech, ktorý zožali od žiakov ZŠ im veľmi pekne ďakujeme.

 • Sme na TV Krea!!!

 • Naša škola na výstave firiem - Jobspot Trnava

  Dnes sa naša škola zúčastnila prezentácie regionálnych firiem v Trnave, kde sme predstavovali možnosti celoživotného vzdelávania. Naši žiaci mali možnosť obzrieť si svojich možných budúcich zamestnávateľov. Tešíme sa o rok. 

 • Protidrogový vlak v Galante navštívili aj žiaci našej školy

  Vlak so šiestimi vagónmi interaktívnou a zážitkovou formou na ŽST v Galante predstavil našim žiakom ako vzniká drogová závislosť a všetky jej dôsledky. Všetko vďaka projektu Revolution Train Prevencia 2.0 nový rozmer vzniku závislostí. Žiaci tried I.MT a II.MT v celkovom počte 34 žiakov zhodnotili, že to bolo veľmi poučné a dalo to žiakom iný rozmer predstavenia závislostí ako sa dozvedajú z médií.

 • Kino - Kto je ďalší?

  Žiaci našej školy dňa 18.11.2019 – pondelok, sa zúčastnia pri príležitosti dňa študentstva filmového predstavenia v galantskom kine.

  Názov predstavenia:          Kto je ĎALŠÍ ? Film o internete a mladých ľudí

  1. vyučovacia hodina sa učí podľa rozvrhu, potom žiaci, ktorí chodia na obed si 8,45 zoberú balíčky, skonzumujú v triede a spoločný odchod je o 9,00.

  Žiaci na odborný výcvik nastúpia o 7,30 hod. , o 8,30 budú mať desiatovú prestávku a 9,00 je spoločný odchod do kina.  

  Žiaci zaplatia triednemu učiteľovi 50 centov, zvyšná časť vstupenky je hradená kultúrnym poukazom a zo ZRPŠ . Po predstavení triedni učitelia zistia prítomnosť.  UPOZORNENIE: Film trvá 1,5 hodiny.

 • Kam na strednú Dunajská Streda

  Dňa 5.11. 2019 sme sa zúčastnili výstavy stredných škôl v Dunajskej Strede, kde sme mohli odprezentovať našu školu v rámci TTSK a podeliť sa o skúsenosti s ostatnými školami. Ďakujeme našim žiakom za výpomoc a tešíme sa na ďalšie stretnutie v Trnave. 

 • Výstava MLADÝ TVORCA

  Aj tento školský rok sa zúčastňujeme výstavy MLADÝ TVORCA na Agrokomplexe v Nitre. Viac foto TU.

 • Nový interaktívny kútik v priestoroch školy

  Spoločnosť Amazon nám dnes darovala v rámci komunitného programu Kindloteka čitateľský kútik. Je vybavený elektronickými čítačkami Kindle, ako aj nabíjacími stanicami. Zároveň nám spoločnosť darovala aj 54 tlačených kníh a 20 elektronických kníh, ktoré sme si vyberali sami. Veríme, že si čitateľský kútik žiaci obľúbia a tešíme sa, že do našej knižnice pribudli ďalšie nové knihy.

 • Kam na strednú - Senica

  Dňa 16. októbra sme sa zúčastnili Burzy stredných škôl v meste Senica. Prítomné boli stredné školy v TTSK. Ďakujeme organizátorom za príležitosť prezentácie našej školy. 

strana:

Fotogaléria

Otázky na vedenie školy

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme. Ďakujeme,vedenie školy.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné