Nadstavbové štúdium

Štúdium je určené pre absolventov trojročných učebných odborov stredných odborných škôl, ktorí už majú stredné odborné vzdelanie(výučný list).

Podmienky na prijatie do odboru: úspešné ukončenie trojročného učebného odboru, výučný list, zdravotná spôsobilosť

U nás môžeš študovať nasledujúce odbory :

3757 L 01 Dopravná prevádzka 01 cestná a mestská doprava

2414 L 04 Strojárstvo 04 podnikanie a služby

4526 L Mechanizácia poľnohospodárstva a  lesného hospodárstva

V študijných odboroch sa zohľadňuje nadväznosť na absolvovaný učebný odbor. Štúdium trvá minimálne dva roky. Organizuje sa ako denné štúdium, štúdium popri zamestnaní alebo ako kombinované štúdium.

3757 L Dopravná prevádzka - 01 cestná a mestská doprava

Spôsob ukončenia prípravy : maturitná skúška

Možnosť aj diaľkového štúdia

Profil absolventa:
absolvent študijného odboru má ucelené základné teoretické vedomosti z oblasti dopravy, vie používať výpočtovú techniku, pozná organizáciu cestnej dopravy, technické parametre vozidiel, ich opravy a údržbu, ovláda platnú legislatívu v oblasti cestnej dopravy.

Príprava absolventa:
pozostáva zo všeobecnovzdelávacích predmetov: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký), matematika, fyzika, informatika. Odborných predmetov zameraných na prevádzku cestnej a mestskej dopravy, elektrozariadenia motorových vozidiel, výpočtovú techniku, ekonomiku a odbornej praxe.

Pracovné uplatnenie absolventa:
v dopravných organizáciách ako technickí zamestnanci v oblasti cestnej a mestskej dopravy pri organizovaní dopravy, ako technik diagnostických zariadení a pod.

Nadväzná odborná príprava:
po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky sa môže absolvent uchádzať o štúdium na vysokých školách.

2414 Strojárstvo  zameranie: 04 podnikanie a služby

Spôsob ukončenia prípravy : maturitná skúška

Možnosť aj diaľkového štúdia

Profil absolventa:

pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností získa absolvent odborný profil s nevyhnutným všeobecným vzdelaním, s dostatočnou adaptabilitou na príbuzné odbory a schopnosť aplikovať nadobudnuté vedomosti a schopnosti samostatne aj v tíme.

Príprava absolventa:
pozostáva zo všeobecnovzdelávacích predmetov: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký), matematika, fyzika, informatika. Odborných predmetov zameraných na strojárstvo, podnikanie a služby v strojárskom priemysle, výpočtovú techniku, ekonomiku a odbornej praxe.

Pracovné uplatnenie absolventa

Absolvent vie samostatne technicky myslieť a rozhodovať, aplikovať v praxi základy technickej mechaniky. Vie zhotoviť a čítať strojárske výkresy, vypracovať technickú dokumentáciu s využitím výpočtovej techniky s príslušným softvérom, pozná a vie vypracovať technologické postupy výroby a dokáže viesť účtovnú dokumentáciu. Je schopný vykonávať bežnú údržbu, kontrolu a meranie v oblasti strojárstva. Vie vypracovať podnikový zámer.  Dokáže sa vyjadrovať v cudzom jazyku v bežnom spoločenskom a pracovnom styku.
Pozná zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, protipožiarnej ochrany a ochrane životného prostredia pri uvedenej činnosti.

4526 L Mechanizácia poľnohospodárstva a lesného hospodárstva

Dĺžka štúdia : 2 roky

Spôsob ukončenia prípravy : maturitná skúška

Možnosť aj diaľkového štúdia

Profil absolventa:

Študijný odbor mechanizácia poľnohospodárstva a lesného hospodárstva je určený pre absolventov učebného odboru mechanik opravár pre lesné stroje a zariadenia a príbuzné učebné odbory. Absolvent tohto nadstavbového študijného odboru je schopný samostatne vykonávať práce pri plánovaní, evidencii a optimalizácii opravárenských a údržbárskych technologických postupoch, pri celkovom diagnostikovaní technického stavu mechanizačných zariadení

Príprava absolventa:
pozostáva zo všeobecnovzdelávacích predmetov: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký), matematika, fyzika, informatika. Odborných predmetov zameraných na mechanizáciu, výpočtovú techniku, ekonomiku a odbornej praxe.

Pracovné uplatnenie absolventa:
úspešným ukončením štúdia maturitnou skúškou sa môžu absolventi zamestnať v lesných závodoch, v lesných prevádzkach, je schopný vykonávať práce súvisiace s  riadením a organizovaním malých prevádzok, aj ako živnostníci.