Strojárska výroba a Poľnohospodárska výroba 2 roky

2478 F Strojárska výroba

Doba prípravy: 2 roky, denné štúdium.

Určené pre: chlapcov a dievčatá

Podmienky prijatiaUčebný odbor je určený pre žiakov, ktorí ukončili školskú dochádzku v základnej škole v nižšom ako v 9. ročníku, alebo v 9. ročníku neprospeli,zdravotná spôsobilosť uchádzača.

Poskytnuté vzdelanie: Absolvovaním učebného odboru žiak získa nižšie stredné odborné vzdelanie. Odborná príprava pre výkon jednoduchých a pomocných kvalifikovaných prác v strojárskych podnikoch a v opravárenských prevádzkach

Spôsob ukončenia štúdia: Záverečná skúška

Doklad o získanom stupni vzdelania : Vysvedčenie o záverečnej skúške

Uplatnenie:

Absolvent je schopný pracovať pri výrobe, opravách, obsluhe a údržbe strojov a zariadení, pracovať na konvenčných obrábacích strojoch a vykonávať jednoduché a pomocné kvalifikované práce.

Možnosť pokračovať v štúdiu v SOŠ

Ďalší rozvoj absolventov je možný vzdelávaním v trojročnom učebnom odbore, vykonaním záverečnej skúšky a získaním výučného listu.

Študenti majú možnosť získať:

vodičský preukaz, zváračský preukaz, preukaz na vysokozdvižný vozík.

So získanými oprávneniami má  možnosť pracovať aj ako klasický zvárač alebo aj vodič.

4572 F Poľnohospodárska výroba

Doba prípravy: 2 roky, denné štúdium.

Určené pre: chlapcov a dievčatá

Podmienky prijatia: Učebný odbor je určený pre žiakov, ktorí ukončili školskú dochádzku v základnej škole v nižšom ako v 9. ročníku, alebo v 9. ročníku neprospeli. Zdravotná spôsobilosť.

Poskytnuté vzdelanie: Absolventi  dvojročného učebného odboru poľnohospodárska výroba  sú zaučení na základné robotnícke profesie v odvetví. Základné kľúčové kompetencie im umožnia prípravu na výkon jednoduchých činností vo výrobných podmienkach pôdohospodárskej praxe, čiastočne v nevýrobných odvetviach  a vo sfére služieb na vidieku.

Spôsob ukončenia štúdia: Záverečná skúška

Doklad o získanom stupni vzdelania : Vysvedčenie o záverečnej skúške

Uplatnenie:

Práca v poľnohospodárskom sektore ako aj práca vo sfére služieb.

Absolventi sú schopní zabezpečiť manuálne činnosti spočívajúce vo výkone jednoduchých činností pri technologických postupoch pestovania rastlín, drevín a v chovoch hospodárskych zvierat a zveriny a pomocné služby v oblasti rozvoja vidieka a komunálnych služieb, ovládajú jednoduchú obsluhu a nastavovanie mechanizačných prostriedkov, strojov a zariadení, príslušných technológií a základné práce pri ručnom obrábaní dreva a kovov. Majú pri práci na zreteli elementárne prírodovedné zákonitosti svojho odboru a vedia ich využiť najmä pri ochrane zvierat a životného prostredia, pracovné úlohy si vedia zabezpečiť s ohľadom na ekonomické hospodárenie s energiami a materiálmi pri dodržiavaní hygieny, bezpečnosti práce a ochrany pred požiarom.

Možnosť pokračovať v štúdiu v SOŠ

Študenti majú možnosť získať:

vodičský preukaz, zváračský preukaz, preukaz na vysokozdvižný vozík.