Autoopravár 3roky

2487 H 01 autoopravár - mechanik

Doba prípravy: 3 roky

Určené pre: chlapcov a dievčatá

Podmienky prijatia: úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ, zdravotná spôsobilosť a prospech v ZŠ

Poskytnuté vzdelanie: stredné odborné, výučný list

Uplatnenie:

Zamestnanie sa ako kvalifikovaný pracovník v automobilovom priemysle, v autoservisoch a iných prevádzkach kde sa vykonáva údržbadiagnostika, opravy, servis a montáž automobilov alebo ich častí. V spojení s vodičským oprávnením skupiny C, možnosť práce vodiča z povolania v osobnej a nákladnej doprave.

Možnosť pokračovať v štúdiu v SOŠ

Dennou alebo  externou formou nadstavbového štúdia  na získanie maturitného vysvedčenia

2414 L 04 strojárstvo 04 podnikanie a služby

3757 L dopravná prevádzka 01 cestná a mestská doprava

Po získaní maturitného vysvedčenia možnosť zamestnať sa, ako riadiaci pracovník na nižšom stupni riadenia v oblasti organizácie a riadenia dopravy v rôznych podnikoch a firmách.

Študenti majú možnosť získať:

vodičský preukaz,zváračský preukaz, preukaz na vysokozdvižný vozík.

So získaným zváračským oprávnením možnosť pracovať aj ako klasický zámočník alebo zvárač.

Po dvoch rokoch zamestnania možnosť podnikania založením a prevádzkovaním autoservisu, pneuservisu, pracoviska emisných kontrol, v oblasti osobnej a nákladnej dopravy, práca taxikára a iné.

2487 H 02 autoopravár – elektrikár

Doba prípravy: 3 roky

Určené pre: chlapcov a dievčatá

Poskytnuté vzdelanie: stredné odborné, výučný list

Uplatnenie:

Absolvent trojročného učebného odboru je kvalifikovaný odborný pracovník schopný vykonávať príslušné práce na špecializovaných pracoviskách vo výrobných podnikoch a v opravárenstve cestných motorových vozidiel.

Má ucelené základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti pre elektroinštalačné práceelektroopravu automobilu, údržbu elektrických strojov a zariadení a vie odstraňovať na nich jednoduché poruchy. Vie používať meracie prístroje v praxi a vyhodnotiť výsledky meraní, používať štandardnú výpočtovú techniku a základné aplikačné programy.

Možnosť pokračovať v štúdiu v SOŠ

2414 L 04 strojárstvo 04 podnikanie a služby

3757 L dopravná prevádzka 01 cestná a mestská doprava

Študenti majú možnosť získať:

vodičský preukaz,zváračský preukaz, preukaz na vysokozdvižný vozík.

So získaným zváračským oprávnením možnosť pracovať aj ako klasický elektrikár alebo zvárač.